Poświęcenie matki

Literatura piękna obfituje w wiele ciekawych propozycji. Kto lubi książki z tego gatunku? W zdecydowanej większości kobiety, które dzięki temu mogą zapoznać się z losami innych kobiet będących głównymi bohaterkami takich książek. Trzeba przyznać, że dzięki takim pozycjom literackim można zapomnieć czasem o swojej szarej codzienności, która wydaje się nudna, jak również można zapomnieć o swoich kłopotach (jeżeli się je ma). W wolnej chwili, kiedy nie mamy nic do zrobienia (nawet, jeżeli jest się mężczyzną) można sięgnąć po jakąś książkę z literatury pięknej. Z ostatnich nowości bardzo dobrą propozycją jest “Nocna droga” autorstwa Kristin Hannah (https://www.taniaksiazka.pl/nocna-droga-kristin-hannah-p-1335597.html).

Trudne wybory

Czy bycie matką jest łatwe? Oczywiście, że nie. Każda kobieta, która doświadczyła bycia mamą powie na pewno, że jest to niesamowite doświadczenie, dzięki któremu można się wiele nauczyć. Jednak trzeba przyznać, że od momentu narodzin do osiągnięcia przez dziecko samodzielności finansowej, domowej, jest to droga niełatwa pełna najróżniejszych dziur przez które bardzo łatwo można się pogubić na swojej ścieżce życiowej. To tak naprawdę lata podejmowania bardzo trudnych decyzji, które mogą zaważyć na losie nie tylko matki, ale również jej dzieci. Jednak kobiety są pełne sił, energii, dzięki czemu z duma mogą nosić tytuł matek, ponieważ doskonale poradzą sobie one ze wszystkim. Doskonale wie o tym Jude Farraday bohaterka wyżej wspomnianej książki. Jest ona matką bliźniaków – Zacha i Mii. Ostatnie osiemnaście lat Jude poświęcała się dla swoich dzieci, ponieważ nie tylko chciała aby one były z niej dumne, ale również, żeby i ona mogła być z siebie. I jej się to udało. Jej dzieci są bardzo bystre i na dodatek szczęśliwe.

Droga do przebaczenia

Pewnego dnia w okolice ich domu przeprowadza się Lexi Baill będąca idealnym przeciwieństwem bliźniaków. Ma ona za sobą bardzo trudne dzieciństwo, które odcisnęły ślady na jej życie. Jednak Jude jest bardzo szczęśliwa z powodu tego, że dziewczyna pojawiła się w ich okolicy bowiem jej Mia zaprzyjaźnia się z Lexi a Zach zakochuje się w niej bez pamięci, dzięki czemu ta trójka jest nierozłączna. Wszystko mogłoby się wydawać w idealnym porządku. Jednak pewnej letniej z powodu jednej złej decyzji życie nastolatków zmienia się o 180 stopni. Jude chciała uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem. Jednak teraz jej się to chyba nie uda. Jak zaważy to na jej rodzinie? Czy Farradyaowie poradzą sobie ze wszystkim? Czy Jude nadal będzie matką dwójki prawie dorosłych już bliźniaków? Tego dowiemy się z porywającej książki “Nocna droga” Kristin Hannah.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com