Niepokonre kobiety

Czytanie to jedna z najlepszych rzeczy jaka może się nam przytrafić. Mówi się, że wraz z biegiem czasu ludzie czytają coraz mniej. Czy to prawda? Całkiem możliwe, ponieważ ludzie bardzo dużo czasu poświęcają na wypełnienie swoich obowiązków i uważają, że w czasie odpoczynku nie muszą już czytać, ponieważ bardzo ich to męczy. Czy czytanie może męczyć? Na pewno nie, ponieważ jest to naprawdę wspaniały moment, kiedy nasze komórki mogą dobrze popracować i jednocześnie się zrelaksować. Warto cieszyć się tym momentem, kiedy możemy sięgnąć po książkę, dzięki której będziemy mogli się zrelaksować. Idealną propozycją na taką chwilę jest “Światło w środku nocy” autorstwa Jojo Moyes.

Życie wbrew sobie

Dzisiaj nie mamy żadnych problemów z dostępem do książek. Wystarczy tylko, że udamy się do biblioteki, gdzie czeka na nas wiele wypełnionych regałów. W samym sklepie z książkami jest bardzo podobnie, gdzie zawsze witają nas książki, które mają nam do przekazania wiele ciekawych treści. Nawet w internecie można ściągnąć wiele ciekawych e-booków, które można przeczytać na swoich urządzeniach mobilnych. Nie ma dzisiaj czegoś takiego w naszym kraju, jak zakaz dostępu do publikowanych treści. Powinniśmy się z tego cieszyć, ponieważ Alice – główna bohaterka wyżej wspomnianej książki nie miała takiej możliwości. Żyła w domu, gdzie jej teść uważał, że jedyną książką, której warto poświęcić uwagę jest Biblia. Na inne pozycje nie warto zwracać uwagi. Mieszka ona w Baileyville razem ze swoim mężem – przystojnym Amerykaninem z którym wzięła bardzo szybki ślub. Jednak jej życie nie jest łatwe. Apodyktyczny teść, miasteczko plotkujące o niej (ponieważ nie jest stąd) – czy może być coś jeszcze gorszego?

Gwiazdy na niebie

Pewnego dnia w okolicy jej miasteczka zostaje otwarta biblioteka przy koniach, gdzie można wypożyczać różnego rodzaju książki. Właścicielką jest Margaret, która nie cieszy się dobrą opinią. Mieszkańcy miasteczka uważają, że udostępnia ona książeczki, które mocą w myślach – szczególnie kobietom. Margaret to bardzo silna osobowość, ponieważ potrafi postawić na swoim i brzydzi się hipokryzją, czego nie ukrywa. Alice dzięki niej ma szansę wyruszyć w piękną podróż z najlepszymi książkami, jakich do tej pory nie miała szansy mieć w rękach. Dzięki Margaret Alice w końcu będzie chciała podążyć za swoim szczęściem pomimo panujących zakazów. Czy jej się to uda? Jak ważna rolę w jej życiu odegra Fred? Czy Alice w końcu zrozumie, gdzie powinna szukać szczęścia? Warto zapoznać się ze “Światłem w środku nocy” – wspaniałą powieścią o niepokornych, buntujących się kobietach.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com