Catwoman w nowym wydaniu

Są takie opowiadania, są tacy bohaterowie, którzy niejednokrotnie znajdują się na tapecie u różnych autorów, dzięki czemu ich dzieje można przedstawić w najróżniejszy sposób. Zmiany oczywiście nie są duże. Jednak są na tyle dostrzegalne, że całkowita fabuła zmienia się nie do poznania, dzięki czemu z wielką przyjemnością można się z nią zapoznać na nowo. Po przeczytaniu można dokonać porównania, która z zaproponowanych opcji powieści jest tym numerem jeden dla nas. Przykładem takiej powieści jest “Catwoman. Złodziejka dusz” autorstwa Sarah J.Mass (https://www.taniaksiazka.pl/catwoman-zlodziejka-dusz-sarah-j-maas-p-1322687.html). Dzięki niej na nowo można przypomnieć sobie o wspaniałych bohaterach z komiksów DC ICONS. Chyba każdy z nas kiedykolwiek miał z nimi do czynienia.

Kiedy kota nie ma…

…myszy harcują. W tej książce jest to naprawdę genialnie pokazane. Przenosimy się do Gotham City, które każdy z nas zna z opowieści o Batmanie, jego pomocniku i niezapomnianym Jokerze, który był przeciwnikiem Batmana. O tych bohaterach nie tylko zostały wydane wciągające komiksy, ale można było również już nie raz obejrzeć doskonale zaprezentowane filmy ukazujące przygody tych bohaterów na przestrzeni lat. Zresztą nie tylko o samym Batmanie został wydany film ale również Catwoman doczekała się własnej produkcji. I to właśnie ja na warsztat postanowiła wziąć Sarah J.Mass, która ukazuje nam ją jako młodziutka i doświadczoną przez życie dziewiętnastolatkę, która została wciągnięta do Ligi po popadnięciu w konflikt z prawem. Stało się to przez to, że Selina Kyle starała się w młodym wieku zapewnic byt swojej chorej na mukowiscydozę siostrze, Maggie.W konsekwencji tego Selina została wciągnięta do Ligi Zabójców, gdzie przeszła przeobrażenie w kobietę – kota.

Walka o to co najcenniejsze

W “Catwoman. Złodziejka dusz” Selina Kyle wraca do Gotham City jako bogata Holly Vanderhees. W mieście nie ma Batmana, który wyjechał na jakiś czas. Selina postanawia to wykorzystać i zaplanować kilka skoków na których jej bardzo zależy. Na dodatek na nowo zaprzyjaźniła się ona na nowo z Poison Ivy i Harley Quinn. Nie można zapominać także o Luku Foxie, który pod postacią Batwinga chce rozprawić się z trzema złodziejkami. Co z tego wyniknie? Selina na dodatek wdaje się w znajomość z diabelnie przystojnym sąsiadem Luke`iem Foxem. Czy zdaje sobie ona tak naprawdę sprawę z kim ma do czynienia? Na dodatek okazuje się, że przeszłość postanowiła jej o sobie przypomnieć przez co plany ostatniego skoku – bardzo bliskiego jej sercu – mogą spalić na panewce. Jak to wszystko się zakończy? Oj przekonamy się, że jest to jedno z lepszych oblicz słynnej Catwoman.

Cover obraz autorstwa freepik - www.freepik.com